خدمات
شبکه های اجتماعی
تصویر عنوان

حمل و نقل هوایی اضافه

درباره این پروژه

شرکت ابتکار ترابر پارسا با همکاری کادر حرفه ای و مجرب بدینوسیله آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره رایگان در زمینه حمل و نقل هوایی و فریت بار مسافری به شرح زیر اعلام می دارد :

فریت بار چیست ؟
Freight به معنی حمل بار بوده و اصطلاحا در حمل و نقل هوایی و بخصوص در فرودگاهها برای حمل و یا ارسال اضافه بار مسافری و نیز کالاهای تجاری از کلمه ” فریت ” و یا ” فریت بار ” استفاده میشود .

علاوه بر حمل اضافه بار مسافری و حمل لوازم شخصی و یا نمونه های تجاری، با توجه به گران بودن هزینه های حمل و نقل هوایی در مواردی که مدت زمان حمل از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و یا به دلیل کم بودن وزن و حجم کالا امکان حمل از طریق زمینی و یا دریایی  از نظر هزینه مقرون به صرفه نباشد و یا به دلایل جغرافیایی و طولانی بودن مسیر امکان حمل زمینی و یا دریایی وجود نداشته باشد غالبا از حمل هوایی استفاده میگردد.

برای مثال حمل مواد غذایی و فاسد شدنی ، کالاهای نمایشگاهی ، قطعات یدکی برای ماشین آلات و کارخانجات ، نمونه های تجاری و همچنین دربسیاری از موارد به دلیل بعد مسافت و یا نبود امکانات حمل و نقل زمینی و دریایی استفاده از فریت بار از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود . لازم به توجه است که فریت بار در ایران عمدتا ازفرودگاه امام خمینی تهران به مقاصد فرودگاهی بین المللی در سراسر دنیا انجام پذیر می باشد مشروط بر اینکه فرودگاه مقصد دارای گمرک بین المللی برای ترخیص بار بوده و نیز مسیر پروازی با امکان حمل بار از ایران به مقصد مورد نظر وجود داشته باشد .

لطفا” جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه فریت بار و حمل و ارسال هوایی بار از ایران به( آمریکا (لس آنجلس، نیویورک، واشنگتون)، کانادا (تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون)، اروپا (آلمان، استکهلم، هلند،)، استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت، بریزبن)، آفریقا) ، (چین) (دوبی)، (هند)، با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ و یا شماره پنج رقمی ۴۵۵۱۳ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.

کارشناسان این شرکت آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات در زمینه حمل هوایی می باشند .

در ذیل گزیده ای از مراحل فریت بار یا اضافه بار مسافری بصورت هوایی خدمت شما مشتری گرامی ارائه می گردد.

مراحل حمل و فریت بار هوایی  جهت حمل کالا و ارسال لوازم شخصی و اضافه بار مسافری در مسیرهای هوایی به آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و آسیا به شرح زیر می باشد:

در ابتدا باید بدانیم که آیا حمل لوازم به خارج از کشور از طریق هوایی مقرون به صرفه هست یا خیر؟

با توجه به تجربیات ۲۰ ساله این شرکت در زمینه حمل و جابجایی لوازم منزل و مبلمان به خارج از کشور باید عرض کنیم که پاسخ به این سوال در اکثر موارد مثبت می باشد، بخصوص در مواردی که به تازگی مهاجرت صورت گرفته و تمامی لوازم و تجهیزات منزل شما نو و قابل استفاده می باشد. در درجه اول فروش لوازم منزل از قبیل مبلمان و یا لوازم برقی هرچند که به تازگی هم خریداری شده باشد به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست چون در بهترین شرایط حدود ۳۰ درصد قیمت واقعی اقلام به صورت ریالی قابل دریافت بوده و بسیاری از لوازم به سختی به فروش می رود و نهایتا ممکن است مجبور به بخشیدن لوازم خود به اقوام و دوستان شوید. در صورتی هم که بتوانید مقداری از لوازم را تبدیل به ریال کنید مرحله بعدی تبدیل آن به واحد پول کشور مقصد می باشد که برای مثال اگر به کاناا و یا استرالیا مهاجرت کرده باشید اختلاف نرخ ارز کشور مبدا و مقصد موجب می شود که مبلغ ناچیزی جهت خرید لوازم در مقصد در اختیار داشته باشید.

در درجه دوم، حتی اگر لوازم شما کهنه و قدیمی بوده و تمایل به خریئ لوازم نو داشته باشید نیز به دلیل پرداخت هزینه های گرانتر در مقصد با واحد پول خارجی مشاهده شده که بسیاری از مشتری های این شرکت که سال های قبل به خارج از کشور مهاجرت نمودن پس از طی کردن مراح اقامت موفق به دریافت اقامت دائم شده اند برای خرید لوازم به ایران مراجعت نموده و با هزینه ای ارزانتر و متناسب با سلیقه اقدام به خرید مبلمان و لوازم منزل نموده و ضمن پرداخت هزینه های حمل و ترخیص کالا حداقل حدود ۳۰ درصد در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشند و در آخر اینکه عموما تهیه و خریداری علاوه بر هزینه نیاز به صرف زمان زیادی داردو تهیه بسیاری از لوازم که متناسب با فرهنگ و آداب کشور ما باشد یا در خارج از کشور امکان پذیر نبوده و یا مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی می باشد.

چه بارهایی را میتوان از طریق هوایی حمل کرد؟

در اغلب کشورهای پهناور نظیر کانادا، آمریکا، استرالیا و اروپا با توجه به وجود ناوگان وسیع حمل و نقل هوایی و فرودگاه هایی بسیار مجهز و نیز هواپیماهای غول پیکر باری و مسافری در بسیاری از موارد حمل و نقل هوایی نسبتا به سایر روشهای حمل از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در الویت قرار می گیرد.

بسیاری از هموطنان ما نیز که خود و یا اقوامشان مقیم کشورهایی چون کانادا، آمریکا، استرالیا، اروپا و کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس هستند و یا جهت تحصیل به خارج از کشور مسافرت می کنند برای حمل اضافه بار و لوازم مورد نیاز خود دچار مشکل و نگرانی هستند. امیدواریم با مطالعه موارد زیر بتوانیم مسیری روشن و سریع جهت فریت بار هوایی برای شما مشتریان گرامی ارائه نماییم.

همانطور که در بالا ذکر شد به دلیل گران بودن هزینه های حمل هوایی کالاهایی که بوسیله هواپیما می گردد می بایست دارای ویژگی های زیر باشد:

در ابتدا لازم به ذکر است که تعرفه های حمل هوایی بر اساس وزن و حجم کالا تعیین می گردد بدین معنی که علاوه بر وزن بار حجم و ابعاد بسته ها نیز بسیار تعیین کننده می باشد در نتیجه کالاهایی که از ارزش مادی و یا معنوی بالاتری برخوردار باشند و نیز کالاهایی که ضروری بوده و یا تهیه آن در مقصد امکان پذیر نباشد و همچنین مواردی که تهیه آن وقت گیر بوده و یا هزینه آن گران تمام شود در زمره کالاهای مناسب جهت حمل هوایی قرار می گیرند.

به طورکلی نمونه های تجاری، زعفران، صنایع دستی، فرش دستبافت، فرش ماشینی، سوغات، مواد خوراکی، ظروف، لباس و کتاب در کنار لوازم شخصی و اضافه بار مسافری از طریق حمل هوایی به مقاصد کشورهایی چون کانادا، آمریکا، استرالیا، اروپا و کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس حمل می گردد.

نکات مهم:

  • حمل خرده بار و بارهای کوچک از طریق هوایی امکان پذیر می باشد.
  • در مورد ارسال لوازم شخصی و اضافه بار مسافری در اکثر موارد داشتن اقامت موقت و یا دائم برای گیرنده بار در مقصد الزامی می باشد.
  • فرستنده و گیرنده بار در بارنامه های هوایی می تواند یک نفر باشد.
  • حضور فرستنده یا نماینده قانونی وی هنگام فرستادن بار هوایی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و نیز به هنگام رسیدن بار در مقصد گیرنده کالا می بایست شخصا در فرودگاه مقصد حضور داشته باشد.
  • در صورتیکه چند نفر از اقوام و یا دوستان اقدام به حمل بار به صورت اشتراکی  نمایند، تنها نام  یک نفر به عنوان صاحب کالا در بارنامه در قسمت فرستنده و گیرنده ذکر می گردد و مسئولیت کالا به عهده ایشان می باشد.

برای شروع حمل هوایی چه اقداماتی می بایست صورت گیرد؟

در ابتدا با تماس با شماره های دفتر می توانید نسبت به درخواست بازدید رایگان  و  رزرو کارشناس جهت رویت بار و تخمین وزن و حجم تقریبی بار اقدام و پس از دریافت نرخ کتبی و عقد قرارداد، بسته بندی، حمل و سایر مراحل ارسال بار تا فرودگاه مقصد توسط عوامل این شرکت انجام خواهد شد.

– بازدید، کارشناسی و مشاوره رایگان در مورد بسته بندی و تخمین وزن و حجم  تقریبی بار

کارشناسان این شرکت در تمامی ایام هفته ، با تعیین وقت قبلی به منزل و یا انبار صاحب کالا مراجعه نموده و ضمن تهیه لیست اولیه و در صورت نیاز اندازه گیری وسایل جهت ساخت جعبه های چوبی نسبت به تخمین وزن و حجم تقریبی محموله اقدام نموده و پس از بررسی جهت تعیین نوع و  کیفیت مورد نیاز بسته بندی ، طریقه حمل ، حجم تقریبی بار و … مشاوره تخصصی به صاحب کالا ارائه می گردد.

توجه – در صورتیکه صاحب کالا محلی برای نگهداری و یا بسته بندی لوازم نداشته باشد میتواند از انبارهای کانتینری این شرکت برای جمع آوری ، نگهداری و بسته بندی کالای خود استفاده نماید.

– ارائه اعلام نرخ کتبی و شرح هزینه های مربوطه و عقد قرارداد پس از تایید نرخ توسط صاحب کالا

پس از بررسی های لازم و در نظر گرفتن شرایط و امکانات موجود ، ارزانترین نرخ ممکن همراه با جزئیات کامل طی نامه اعلام نرخ بصورت کتبی برای صاحب کالا و یا نماینده او ارسال می گردد. در صورت تایید نهایی نمونه قرارداد طبق توافق تنظیم و به امضای طرفین خواهد رسید. تمامی شرایط و نحوه انجام کار و نیز مسئولیت های طرفین قرارداد در متن قرارداد ذکر می گردد.

– انجام امور بسته بندی با کیفیت استاندارد در محل و تهیه لیست بسته بندی

طبق هماهنگی های انجام شده با کارفرما و با تعیین وقت قبلی نسب به تهیه و ارسال لوازم و تجهیزات بسته بندی از قبیل کارتن ، فوم بسته بندی ، نایلون حبابدار ، چسب ، گونی ، جعبه چوبی ، پالت و سایر لوازم مورد نیاز اقدام نموده و تیم بسته بندی جهت انجام کار در محل حاضر می گردد. تمامی لوازم طبق توافق قبلی و با کیفیت استاندارد بسته بندی و شماره گذاری شده و لیست بسته بندی و یا Packing List اولیه در محل نوشته شده و فاکتور و یا Invoice نیز در صورت نیاز متناسب با ارزش کالا تهیه می گردد.

در صورتیکه بسته بندی توسط صاحب کالا انجام شده باشد حضور ایشان در فرودگاه به همراه مدارک شناسایی الزامی بوده و در صورت نیاز به بسته بندی مجدد و یا پالت بندی در فرودگاه امام خمینی امکان پذیر است.

– بارگیری و ارسال بار به گمرک فرودگاه امام خمینی

پس از اتمام بسته بندی طی هماهنگی قبلی که توسط کارشناسان شرکت صورت می گیرد عوامل این شرکت متناسب با وزن و حجم بار با وانت، نیسان و یا خاور شهری همراه با کارگرهای متخصص بارگیری و حمل بار در طبقات به درب آدرس مراجعه نموده و محموله مستقیما به گمرک فرودگاه امام خمینی تحویل می گردد.

– انجام تشریفات گمرکی، بازرسی توسط سگ مواد یاب در فرودگاه امام خمینی

نمایندگان گمرکی این شرکت در گمرک فرودگاه امام خمینی آماده ارائه سریع ترین و منظم ترین سرویس جهت انجام تشریفات گمرکی می باشند. تمامی مراحل کدینگ ، باسکول، نخلیه در انبار، پرکردن اظهارنامه ، ارزیابی ، ایکس ری، بازرسی سگ موادیاب و در صورت نیاز ارائه کارت بازرگانی و تهیه اسناد لازم توسط کارشناسان این شرکت انجام و پس از کنترل های نهایی و صدور پروانه صادراتی با مراجع به دفتر فرودگاه نسبت به صدور بارنامه هوایی اقدام می گردد.

 در مورد ارسال لوازم شخصی و  کالای بازرگانی در برخی موارد حضور صاحب کالا با همراه داشتن اصل پاسپورت ، کارت ملی و کپی ویزا یا مجوز اقامت در کشور خارجی الزامی می باشد .

جهت ارسال کالاهای بازرگانی در حجم وسیع مانند فرش دست بافت و ماشینی ، صنایع دستی ، انواع سرامیک، سنگ و مصالح ساختمانی ، مواد غذایی و … ارائه کارت بازرگانی الزامی بوده و این شرکت آماده ارائه تمامی خدمات مورد نظر جهت صادرات کالاهای تجاری شما به اقصی نقاط دنیا می باشد.

اسناد و مدارک صادراتی از قبیل گواهی بهداشت ، گواهی مبداء ، گواهی سمپاشی ، گواهی استاندارد و سایر مدارک مورد نیاز توسط کارشناسان گمرکی این شرکت اخذ و در اختیار صاحب کالا قرار خواهد گرفت .

– انجام امور سمپاشی کانتینر و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی

در بسیاری از موارد  صادراتی با توجه به ماهیت کالا و یا نوع بسته بندی و لوازمی که برای بسته بندی استفاده شده و نیز با در نظر گرفتن قوانین کنترلی در کشور مقصد ؛ نیاز به سمپاشی بار، سمپاشی پالت و جعبه های چوبی و صدور گواهینامه معتبر Certificate of fumigation می باشد. لازم به ذکر است عدم سمپاشی ، مهر نزدن جعبه ها و یا نداشتن گواهی معتبر که مورد تایید سازمان دفع آفات و نباتات جهاد کشاورزی باشد ممکن است موجب برگشت خوردن بار و تحمیل هزینه های هنگفت به صاحب کالا گردد.

تمامی مراحل مورد نیاز فوق ، توسط شرکتهای سمپاشی و دفع آفات نباتی معتبر که طرف قرارداد این شرکت هستند با دقت و با رعایت استانداردهای بین المللی انجام و گواهی معتبر جهت ارائه در گمرک مقصد به صاحب کالا تحویل می گردد.

در کشورهای آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، عمان و بسیاری از کشور های اروپایی داشتن گواهی سمپاشی جزء مدارک اصلی برای ترخیص کالا می باشد. کشورهایی چون کانادا، آمریکا، استرالیا، اروپا و کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس هستند.

– صدور بارنامه هوایی و تکمیل مدارک مورد نیاز

پس از پایان تشریفات گمرکی با مراجعه به دفتر نمایندگی این شرکت در فرودگاه امام خمینی و ارائه مشخصات کامل فرستنده و گیرنده، بارنامه تنظیم و صادر می گردد. در بارنامه مشخصات کامل فرستنده یا Shipper  ، گیرنده یا Consignee ، فرودگاه مبدا یا Port of loading ، فرودگاه مقصد یا  Port of discharge ، نوع کالا ، تعداد بسته ها ، وزن خالص ، ورن ناخالص ، کد کالا ، نرخ تبدیل دلار، نام شرکت هواپیمایی و سایر مشخصات مورد نیاز قابل مشاهده می باشد.

پس از صدور بارنامه و دریافت برچسب های بارنامه یا Tag و الصاق آن بر روی بسته ها مراحل خروج بار و تحویل آن به انبار شرکت هواپیمایی توسط نماینده این شرکت در فرودگاه امام خمینی صورت گرفته و پس از پرداخت هزینه های مربوطه و تسویه حساب نهایی نسبت به رزرو پرواز اقدام می شود.

– پیگیری آنلاین بار

برای پیگیری آنلاین بار خود و آگاهی از موقعیت فعلی و یا زمان تقریبی رسیدن بار به فرودگاه مقصد میتوانید با مراجعه به قسمت پیگیری بار در همین سایت و انتخاب نوع حمل و خط هواپیمایی با وارد نمودن شماره بارنامه محموله خود را پیگیری نمایید .

کارشناسان این شرکت آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی لازم جهت پیگیری بار شما خواهند بود .

تمامی مراحل فوق با هماهنگی کارشناسان شرکت کشتیرانی ابتکار ترابر پارسا و با ارائه نرخ های ویژه در مسیرهای مختلف از ایران به( آمریکا (لس آنجلس، سانفرانسیسکو ، نیویورک، واشنگتون)، کانادا (تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون)، اروپا ( آلمان، بلژیک ، هلند ، فرانسه ،ایتالیا ، سوییس ، نروژ ، فنلاند  ، سوئد و…)، استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت، بریزبن)، آفریقا ( فریقای جنوبی ، نیجریه ، کنیا و … ) خاور دور و تمامی بنادر هند و چین  با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ و یا شماره پنج رقمی ۴۵۵۱۳ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.

در ارتباط با حمل اضافه بار مسافری و لوازم شخصی و یا کالاهای تجاری ؛ دانستن وزن تقریبی ، تعداد بسته ها ، ابعاد بسته ها (به سانتیمتر ) و نیز فرودگاه شهر مقصد الزامیست . در اغلب مسیر های پروازی بخصوص ایرلاین های خارجی کرایه های حمل هوایی بصورتی تعیین گردیده که حداقل هزینه بارنامه بر اساس وزن ۴۵ کیلوگرم محاسبه می گردد .

کارشناسان این شرکت آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات در زمینه حمل هوایی می باشند . در ذیل گزیده ای از مراحل فریت بار و حمل اضافه بار مسافری خدمت شما مشتری گرامی ارائه می گردد.

به طور خلاصه مراحل حمل اضافه بار مسافری و یا فریت بار هوایی از فرودگاه امام خمینی به شرح زیر می باشد.

-بازدید ، کارشناسی و مشاوره رایگان در مورد بسته بندی لوازم منزل، پیانو و ساخت جعبه چوبی جهت فریت بار مسافری
– اعلام نرخ کتبی برای انجام تمامی مراحل مربوطه و صدور بارنامه
-انجام امور بسته بندی با کیفیت استاندارد و تهیه لیست بسته بندی
-بارگیری و حمل محموله به فرودگاه امام خمینی توسط وانت و یا خاور
-انجام امور گمرکی و تشریفات مربوطه
-صدور بارنامه هواپیمایی
– ارائه صورتحساب نهایی و تسویه کرایه حمل هوایی
– درخواست بوکینگ جهت حمل هوایی و رزرویشن بار
-پیگیری زمان رسیدن بار

لطفا” جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه فریت بار و حمل و ارسال هوایی بار از ایران به( آمریکا (لس آنجلس، نیویورک، واشنگتون)، کانادا (تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون)، اروپا (آلمان، استکهلم، هلند)، استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت، بریزبن)، آفریقا، کشورهای همسایه (ترکیه، عراق، گرجستان، ارمنستان)، کشورهای آسیای میانه و خاور دور، با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.
لطفا” جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه فریت بار و حمل و ارسال بار هوایی و فریت بار هوایی یا نرخ و هزینه حمل بار با هواپیما و فریت بار هوایی، با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ و یا شماره پنج رقمی ۴۵۵۱۳ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت ارسال بار هوایی مسافر و فریت بار مسافری
– کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده
– کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده
– آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن
– لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتیمتر
نکته: در اکثر موارد حضور مسافر به هنگام بازرسی کالا و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و ارسال محموله با توجه به مقصد و مدت زمان حمل بطور معمول ۳ تا ۴ روز قبل از خروج مسافر از ایران صورت می گیرد.

محاسبه وزن و حجم کالا
یکی از موارد بسیار مهم که گاهی موجب سردرگمی می شود نحوه محاسبه وزن بارنامه می باشد . توجه داشته باشید که در حمل و نقل هوایی دو واحد ” وزن حقیقی ” یا (Gross  Weight) و وزن حجمی یا ( Volume Weight  ) مورد محاسبه قرار می گیرد. وزن حقیقی همان وزنی است که پس از توزین کالا بر روی قبض باسکول گمرک فرودگاه مشخص می گردد و وزن حجمی با توجه به ابعاد بیرونی بسته پس از بسته بندی طبق فرمول زیر محاسبه می گردد.


وزن حجمی = حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع تقسیم بر عدد ۶۰۰۰

توجه داشته باشید که بزرگترین طول، بزرگترین عرض و بزرگترین ارتفاع بسته به سانتیمتر اندازه گیری شده و حاصلضرب اعداد فوق بر عدد ۶۰۰۰ تقسیم شود . عدد بدست آمده وزن حجمی کالا می باشد.
برای مثال وزن حجمی بسته با ابعاد طول و عرض و ارتفاع ۱۰۰ سانتیمتر ، مساوی ۱۶۷ کیلو گرم می باشد و یا به عبارتی هرمتر مکعب = ۱۶۷ کیلو گرم
هنگام محاسبه هزینه کرایه حمل، ما بین وزن حقیقی کل بسته ها (وزن کل باسکول) و وزن حجمی تمام بسته ها؛ هر کدام که بیشتر باشد بعنوان وزن بارنامه (Chargeable Weight) مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به یادآوری است که وزن حقیقی کل بسته ها نسبت به وزن حجمی کل بسته ها مورد مقایسه قرارمی‌گیرد.
نکته مهم دیگر در مورد هزینه کرایه حمل هوایی این است که متناسب با افزایش وزن محموله نرخ واحد کرایه حمل هوایی کاهش می یابد . در اکثر موارد نرخ های هواپیمایی بر اساس وزنهای زیر ۴۵ کیلو گرم ، ۴۵ تا ۱۰۰ کیلو گرم ، ۱۰۰ تا ۲۵۰ کیلو گرم ، ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیو گرم و… متفاوت بوده و با افزایش وزن محموله نرخ ” واحد ” کرایه حمل کاهش می یابد.

لطفا” جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه فریت بار و حمل و ارسال هوایی بار از ایران به( آمریکا (لس آنجلس، نیویورک، واشنگتون)، کانادا (تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون)، اروپا (آلمان، استکهلم، هلند)، استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت، بریزبن)، آفریقا، کشورهای همسایه (ترکیه، عراق، گرجستان، ارمنستان)، کشورهای آسیای میانه و خاور دور، با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.
لطفا” جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه فریت بار و حمل و ارسال بار هوایی و فریت بار هوایی یا نرخ و هزینه حمل بار با هواپیما و فریت بار هوایی، با شماره های ۸۸۵۵۲۳۰۱، ۸۸۵۵۷۵۸۶ و ۰۹۱۲۳۴۳۱۶۲۷ و یا شماره پنج رقمی ۴۵۵۱۳ تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.

کالاهای مجاز و کالاهای غیر مجاز
ارسال تمامی لوازم منزل و مبلمان و لوازم شخصی با رعایت بسته بندی مناسب مجاز می باشد.
ارسال مواد خوراکی جامد و خشکبار ترجیحا” در بسته بندی های بهداشتی مجاز می باشد.
ارسال فرش ماشینی مجاز می باشد.
ارسال فرش دست بافت از گمرک فرش مجاز می باشد.
ارسال اشیاء شخصی قدیمی در صورت اخذ مجوز از اداره میراث فرهنگی بلامانع می باشد.
ارسال انواع لوازم و اشیاء تاریخی و عتیقه جات ، نقره جات ، اسلحه و مهمات ، مواد مخدر ممنوع می باشد.
ارسال مواد و کالاهای خطرناک و اشتعالزا از قبیل عطر، مایعات، موبایل، باتری، شامپو، رنگ مو، لوازم آرایش ، چسب ، انواع اسپری و ادکلن ممنوع می باشد.

لطفا”در موارد خاص جهت اطلاع بیشتر و دریافت راهنمایی با مشاوران شرکت ابتکار ترابر پارسا تماس بگیرید.

بیمه بار هوایی
محمولات هوایی در تمامی مسیر هوایی بازای هر کیلو گرم تا سقف ۲۰ دلار از طرف شرکت های هواپیمایی عضو یاتا بیمه بوده و در صورت کافی نبودن سقف اعلام شده میبایست بیمه جداگانه متناسب با ارزش کالا خریداری گردد. لازم به یاد آوری است که پرداخت خسارت منوط به رعایت کامل استانداردهای لازم در بسته بندی کالا می باشد.
نکته بسیار مهم: لطفا” هنگام تحویل کالا در مقصد نسبت به کنترل بسته بندی کالا و یا حتی محتویات داخلی بسته ها دقت نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل نسبت به اعلام خسارت و تکمیل فرمهای مربوطه قبل از خروج کالا از فرودگاه مقصد اقدام نمایید.

دسته بندی

حمل و نقل هوایی