close
0

محاسبه وزن و حجم کالا | بارنامه | فریت بار

logo
محاسبه وزن و حجم کالا | بارنامه | فریت بار


یکی از موارد بسیار مهم که گاهی موجب سردرگمی می شود نحوه محاسبه وزن بارنامه می باشد . توجه داشته باشید که در حمل و نقل هوایی دو واحد " وزن حقیقی " یا (Gross Weight)   و وزن حجمی یا (Volume weight)  مورد محاسبه قرار می گیرد. وزن حقیقی همان وزنی است که پس از توزین کالا بر روی باسکول گمرک فرودگاه مشخص می گردد و وزن حجمی با توجه به ابعاد بیرونی بسته پس از بسته بندی طبق فرمول زیر محاسبه می گردد.


وزن حجمی = حاصلضرب طول و عرض و ارتفاع تقسیم بر عدد 6000
 

توجه داشته باشید که بزرگترین طول، بزرگترین عرض و بزرگترین ارتفاع بسته به سانتیمتر اندازه گیری شده و حاصلضرب اعداد فوق بر عدد 6000 تقسیم شود . عددبدست آمده وزن حجمی کالا می باشد.

برای مثال وزن حجمی بسته با ابعاد طول و عرض و ارتفاع 100 سانتیمتر ، مساوی 167 کیلو گرم می باشد و یا به عبارتی هرمتر مکعب = 167 کیلو گرم 

هنگام محاسبه هزینه کرایه حمل،  ما بین وزن حقیقی کل بسته ها (وزن کل باسکول) و وزن حجمی تمام بسته ها؛ هر کدام که بیشتر باشد بعنوان وزن بارنامه (Chargeable Weight) مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به یادآوری است که وزن حقیقی کل بسته ها نسبت به وزن حجمی کل بسته ها مورد مقایسه قرارمی‌گیرد.

نکته مهم دیگر در مورد هزینه کرایه حمل هوایی این است که متناسب با افزایش وزن محموله نرخ واحد کرایه حمل هوایی کاهش می یابد . در اکثر موارد نرخ های هواپیمایی بر اساس وزنهای زیر 45 کیلو گرم ، 45 تا 100 کیلو گرم ، 100 تا 250 کیلو گرم ، 250 تا 500 کیو گرم و... متفاوت بوده و با افزایش وزن محموله نرخ " واحد " کرایه حمل کاهش می یابد.
لطفا" جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام  هزینه فریت بار و حمل و ارسال هوایی بار از ایران به آمریکا (لس آنجلس، نیویورک، واشنگتون)، کانادا (تورنتو، ونکوور، مونترال، کلگری، ادمونتون)، اروپا (آلمان، استکهلم، هلند)، استرالیا (سیدنی، ملبورن، آدلاید، پرت، بریزبن)، آفریقا، کشورهای همسایه (ترکیه، عراق، گرجستان، ارمنستان کشورهای 
آسیای میانه و خاور دور، با شماره های 88552301، 88557586 و 09123431627 تماس بگیرید و برای سایر راه‌های ارتباطی اینجا کلیک نمایید.